Антрацит. День стійкості

Олексій – звичайний шахтар-гірняк, втрачає близького друга під час аварії у забої. Його мучать докори сумління, він відчуває провину. Одного разу, під час свята шахтарі роблять спільне фото, спалах фотоапарату заcвічує Олексію очі, а коли він їх розплющує, виявляється, що потрапив у минуле. Шахтар починає переміщатися у часі і втручатися у події маючи намір змінити хід історії. 

Актори: Олексій Доричевський, Костянтин Кириленко, Наталка Кобізька, Настя Касілова, Роман Савченко, Євген Черников, Ігор Аронов, Оксана Леута, Настя Метальникова, Костянтин Трембовецький, Микита Скрипка, Руслан Хабло

У виставі присутні сцени тютюнопаління, оголення, використовується лайка. 16+

Вистава “Антрацит. День стійкості” розповідає історію шахтарських страйків. Український театральний режисер Павло Юров та британська режисерка Вікі Торнтон вже три роки працюють над великим проєктом “Дім шахтарства”, який має на меті повно показати життя шахтарів Донбасу. В рамках проєкту буде зняте кіно і створений мюзикл. Деякі матеріали відзняті на Донбасі увійдуть у виставу. Проект виконується ГО “Точка дотику” в партнерстві з Grand Duke Films Limited та Диким Театром за підтримки Українського Культурного Фонду та Європейського Союзу за програмою House of Europe.

Що поєднує українця та британку? Шахти. Вікі Чесно кажучи, на початку я дійсно не була впевнена, що шукаю на Донбасі. Але як тільки я приїхала туди вперше, у квітні 2018 року, я була вражена тим, наскільки знайомі це місце та люди. Я виросла у колишньому вуглевидобувному регіоні Великобританії і – хоча ця галузь була повністю знищена у 80 -х роках – почуття спільноти відчувалося дуже подібним. Тож мені цікаво показати глядачам Донбас, якого вони ще не знають – не місце війни – але Донбас спільноти, справжнього людського зв’язку, радості, тепла та надії.

Павло Юров: Я шукав оригінальні голоси, неоднозначність і невимушену відвертість. Оригінальність не в сенсі якась особливість чи екстраординарність, а розмова від себе, висловлення власної позиції. Мені важливо було знайти історії, які б зачіпали мене і щемили серце. І я вважаю, що конкретний досвід живої людини має велику цінність. Ідея “Дому шахтарства” почалася з видобувного музею Бергбау в Бохумі, який я відвідав в 2013 році. Мене вразила робота тамтешніх кураторів. Вони відмінно попрацювали з експозиціями та поєднали непоєднуване: техніку, твори мистецтва, реальні документи. Відтоді я думав, як правильно показати героїчну працю людей, але при цьому уникнути потрапляння в ідеологічний кратер.

Над виставою також працює художниця з Британії, чиї роботи були обрані для  Венеціанської бієнале у 2018 Кейт Лейн, музичну частину забезпечує композиторка Маргарита Кулічова (відома як Grisly Faye), хореограф проєкту Олексій Бусько, онлайн версію вистави робить Ярема Малащук, оператор-постановник, що отримав головну премію PinchukArtCentre 2020


В рамках проекту 13.10 відбулись кінопокази в Кінолекторії Довженко Центру фільмів про шахтарів (“Літа молодії” та перша частина фільму “Липневі грози”).

16 жовтня о 18:00 проведена он-лайн дискусія “Естетика підриву: мистецькі практики та альтернативні історії Донбасу”. Учасники дискусії спробували розплющити очі та поміркувати про те, як візуальна культура створює та переосмислює ці стереотипи, які зв’язки існують між мистецтвом та ностальгією та які альтернативні історії про регіон вибудовують твори мистецтва та кіно. 

У дискусії взяли участь Оксана Довгополова, Антон Лягуша, Оксана Міхеєва, Станіслав Мензелевський. Модерувала зустріч Катерина Яковленко. 

Перед показом мюзиклу глядачів чекала фотовиставка робіт Валерія Милосердова з шахтарських протестів

Розміщення глядачів буде здійснюватися відповідно до діючих на день проведення заходу карантинних норм, встановлених відповідними державними інстанціями (постановами)
Прем’єра відбулася 23 жовтня 2021 року на Сцені 6.

16+

Коли

Нд28

Листопада

20:00 | Сцена 6

Команда

сценарій і режисура

Павло Юров

сценарій і відео

Вікі Торнтон

костюми та сценографія

Кейт Лейн

музика і саунд дизайн

Маргарита Кулічова (Grisly Faye)

хореографія

Олексій Бусько

продакшн менеджерка

Валерія Бураджиєва

піар

Ярослава Кравченко

керівниця проекту

Анастасія Гернега

монтаж онлайн-трансляції

Олександр Одуванчиков

оператор-постановник онлайн-трансляції

Ярема Малащук

звукорежисер онлайн-трансляції

Віталій Гаркавий

продакшн менеджерка онлайн-трансляції

Римма Марейченко

звукорежисер онлайн-трансляції

Андрій Нідзельський